Навчально-науковий центр систем автоматизації і електроприводів SIEMENS

Сьогодні Хмельницька область займає лідируючі позиції в Україні по випуску виробів машинобудування та електротехнічної продукції. Для регіону характерним є високий рівень розвитку галузей з виробництва електричної енергії, радіотехнічної продукції, виробів легкої та харчової промисловості, продукції аграрного сектору. Хмельницький національний університет є основним постачальником висококваліфікованих кадрів у цих сегментах.

Програмою розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки намічено перетворити Хмельниччину в регіон сталого економічного зростання на основі розвитку інноваційної промисловості та високотехнологічного аграрного виробництва з розвинутим транспортно-логістичним комплексом. Цьому має сприяти четверта промислова революція, що стимулюватиме швидкі темпи впровадження цифрових технологій у багатьох галузях промисловості. Суть її полягає в тому, що матеріальний світ сьогодні зливається з віртуальним, у результаті чого створюються нові кіберфізичні комплекси, які поєднані в єдину цифрову екосистему.

Сучасне високоефективне роботизоване виробництво і «розумні» заводи – один із компонентів трансформованої галузі. Їх створенню та розвитку раціонально сприяє компанія SIEMENS.

Уже стало доброю традицією в Хмельницькому національному університеті відкривати інноваційні наукові і навчальні лабораторії. Не є виключенням цього напрямку роботи є й кафедра машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, де нещодавно було відкрито Навчально-науковий центр сучасного швейного устаткування торгової марки Bruce.

А сьогодні у житті Хмельницького національного університету відбулася нова і надзвичайно важлива для його науковців та студентів подія – на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем відкрито надсучасний Навчально-науковий центр систем автоматизації та електроприводів компанії SIEMENS.

У зв’язку з карантинними обмеженнями урочисте відкриття лабораторії відбувалось у цифровому форматі в режимі он-лайн конференції.

В конференції взяли участь генеральний директор Сіменс Україна Мачей Зєліньскі, Хмельницький міський голова Олександр Сергійович Симчишин, ректор ХНУ, д.т.н., професор Микола Єгорович Скиба, ректор Технологічно-природничого університету в Бидгощі (Польща) доктор інженер, професор, почесний доктор Хмельницького національного університету Томаш Тополінські, директор регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна» в місті Львові, директор ТОВ «Топсітісервіс» Спорий Олександр Володимирович.

Також в он-лайн конференції взяли участь професорсько-викладацький колектив університету, представники місцевої держадміністрації, журналісти, студенти й представники виробничих підприємств і бізнесу, зокрема ПрАТ «Хмельпиво», ПП «Сіменком Інжиніринг», ПМП «Вітнел», ТОВ «Карат», ТОВ «Спарк – швейне обладнання», ПАТ «Хмельницькобленерго», МКП «Хмельницькводоканал» та інші виробники.

Модератор он-лайн конференції – керівник відділу комунікацій ДП «Сіменс Україна» Марина Маслей.

Продукція та програмне забезпечення компанії SIEMENS дозволяють створювати цифрові «двійники» технологічних процесів і цілих заводів, моделюючи виробничий цикл. Моделювання за допомогою новітніх технологій SIEMENS дозволяє оглядати виробничі потужності й у віртуальній реальності.

Технічний фахівець ДП «Сіменс Україна» Сергій Діков продемонстрував присутнім етапи створення цифрового двійника лабораторії, ще до її наповнення устаткуванням.

Технічний фахівець ТОВ «Топсітісервіс» Віктор Олицький у реальному часі з лабораторії університету, продемонстрував присутнім роботу виготовленої та зібраної автоматизованої лінії, що була створена на основі цифрового двійника.

Всі бажаючі мали можливість переглядати трансляцію відеоконференції на Youtube-каналі компанії SIEMENS.

Більш детально запис проведення можна переглянути за посиланням

Компанія «Сіменс Україна» та Хмельницький національний університет у червні 2019 року підписали Меморандум про співпрацю і активно розвивають партнерство. Завдяки компанії, працівники університету зможуть у подальшому проходити навчальні курси і стажування, попрацювати на її сучасному обладнанні та ставати сертифікованими фахівцями.

У Навчально-науковому центрі університету компанія SIEMENS реалізувала великий портфель устаткування та програмного забезпечення, що дасть студентам глибокі знання в галузі автоматизованих системам керування технологічними процесами, збору й аналізу даних та великий практичний досвід роботи із сучасним обладнанням у різних галузях.

Майбутні спеціалісти отримають практичний досвід, а Хмельницький національний університет зможе реалізувати Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти: теорія в навчальній аудиторії – практика в спеціалізованій лабораторії чи на підприємстві, затверджену Кабінетом міністрів України у 2018 році. Завдяки чому, студент після завершення навчання в університеті зможе працювати на високотехнологічних виробництвах, додатково не проходячи перепідготовку.

Незадовго до відкриття Навчально-науковий центр систем автоматизації та електроприводів SIEMENS відвідав заступник Міністра освіти і науки України Єгор Андрійович Стадний. Під час спілкування зі студентами він наголосив, що навчання на сучасному устаткуванні, новітні технології та володіння іноземною мовою відкриває перед молоддю великі перспективи у подальшому працевлаштуванні і започаткуванні та просуванні на ринку власного бізнесу.

Устаткування та технології дуже швидко змінюються, тому наповнення новітніми зразками продукції компанії SIEMENS Навчально-наукового центру систем автоматизації і електроприводів на кафедрі, в подальшому, дасть змогу випускати висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці України.

В Навчально-науковому центрі зможуть навчатися студенти за спеціальностями кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем факультету інженерної механіки 133 «Галузеве машинобудування» (освітні програми «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Машини та апарати легкої промисловості») та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (освітні програми «Електропобутова техніка», «Енергетичний менеджмент»), та інших спеціальностей нашого університету.

Від колективу кафедри та свого імені, висловлюю щиру вдячність керівництву ДП «Сіменс Україна», зокрема генеральному директору Мачею Зеліньскі та керівнику відділу комунікацій Марині Маслей, Хмельницькому міському голові О.С. Симчишину, ректору Хмельницького національного університету д.т.н., проф. М.Є. Скибі, директору ТОВ «Топсітісервіс» О.В. Спорому, які на різних етапах сприяли й допомагали у відкритті надсучасного Навчально-наукового центру систем автоматизації та електроприводів із сучасним обладнанням компанії SIEMENS на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем факультету інженерної механіки Хмельницького національного університету, що дасть студентам можливість отримати сучасні знання та практичну підготовку на новітньому устаткуванні всесвітньовідомої компанії.

Сподіваємося, що відкрита інноваційна лабораторія та інші лабораторії університету зацікавлять учнів шкіл та студентів інших закладів освіти, які хочуть здобувати омріяну професію, стати висококваліфікованими фахівцями й успішними людьми, вступати на навчання до Хмельницького національного університету за обраними спеціальностями та йти до своєї мети.

Завідувач кафедри машин і апаратів 
електромеханічних та енергетичних систем ХНУ,
доктор технічних наук
Олег Поліщук